Kokią liemenėlę rinktis

Kokią liemenėlę rinktis
Publikuota 2019-07-08 Skaitė 124

Ar žinojote, kad netinkama liemenėlė ne tik neprilaiko krūtinės, tačiau gali sukelti ir nugaros, pečių ar net galvos skausmus? Patarsime kaip išmatuoti savo apimtis ir išsirinkti savo dydžio liemenėlę, su kuria jaustumėtės ne tik patogiai, tačiau ir gražiai. 

Kaip nustatyti liemenėlės dydį?

Liemenėlės dydis susideda iš dviejų rodmenų. Skaičius nurodo jūsų apimtį, o raidė – kaušelio dydį. Gana dažnai moterys savo dydį išsiaiškinti bando matuodamos skirtingas liemenėles ir bandydamos atspėti kuri iš jų tinka labiausiai. Tačiau, yra kur kas paprastesnis ir tikslesnis būdas tai padaryti. Tinkamai išmatavus apimtis, pasitelkiant matavimo juostą, ne tik žinosite tikslų dydį, tačiau ir sugaišite mažiau laiko parduotuvėje.

Kaip išmatuoti apimtį:

 1. Atsistokite šonu prie veidrodžio. Taip galėsite matyti ar matavimo juostelę pridėjote tiesia linija ir nugaros pusėje. 
 2. Ant nuogo kūno apjuoskite juostelę tiesiai po krūtine. 
 3. Matomas skaičius ir bus jūsų apimtis. Tiesa, matuojant nesuveržkite juostelės, ji turi priglusti, tačiau įkvepiant nespausti kūno. Taip pat, gautą skaičių suapvalinkite į mažesnę pusę, nes apimties dydžiai yra žymimi kas 5 centimetrus (pvz.: 75, 80, 85, 90).

Kaip išmatuoti krūtinės dydį:

 1. Vėl atsistokite prie veidrodžio ir apjuoskite matavimo juostele vietą ties speneliais.
 2. Kaip ir matuojant apimtį nespauskite juostelės labai stipriai.
 3. Iš gauto skaičiaus atimkite apimtį ir remiantis lentele nustatykite savo kaušelio dydį. 

Skaičius gautas atėmus (cm)

Kaušelio dydis

12-14

A

14-16

B

16-18

C

18-20

D

20-22

E

22-24

F

Į ką atkreipti dėmesį matuojantis?

Turbūt yra tekę net ir pasimatavus tinkamą dydį, nesijausti su liemenėle patogiai ir gražiai. Taip yra todėl, kad kai kurioms krūtinės formoms netinka tam tikri liemenėlių modeliai. Nors galima rasti konkrečių rekomendacijų kokiai krūtinės formai koks modelis tinka, vis tik nereikėtų savęs apriboti. Tik matuojantis ir žinant į ką atkreipti dėmesį galima išsirinkti tinkamiausią ir patogiausią modelį.

kaip pasirinkti patogia liemenele kasdieniam nesiojimui

Patarimai matuojantis:

 1. Apžiūrėkite ar juosta nėra per daug įsirėžusi į nugarą. Jei jaučiamas įtempimas tiek nugaroje, tiek pažastyse – liemenėlė yra per maža. 
 2. Jei juosta kaip tik yra per laisva ir norisi labiau suveržti petnešėlės, o tai padarius liemenėlė atrodo visai patogi – neapsigaukite. Atkreipkite dėmesį kaip nugaroje pakilo juosta. Su tokia liemenėlė tikrai nebus patogu būti ilgesnį laiką, o ir netaisyklingai dėvima ji nesuteiks norimo stabilumo.
 3. Gana dažna klaida – pernelyg stiprus petnešėlių suveržimas. Visuomet sureguliuokite petnešėlių ilgį taip, kad tilptų du pirštai.
 4. Pakelkite rankas į viršų. Jei liemenėlė pakyla ir krūtinės dalis lieka po ja, tuomet liemenėlė yra netinkamo dydžio. 
 5. Atkreipkite dėmesį ir į kaušelių dydį. Jei pasilenkus, krūtinė nėra stabili liemenėlėje, tikėtina, kad kaušelis yra per didelis, jei krūtinė kaip tik „veržiasi“ pro viršų – dydis per mažas.

Kokią liemenėlę rinktis?

Visuomet pirmiausia apsvarstykite perkamos liemenėlės funkciją. Ar tai bus kasdienė liemenėlė dėvėti po palaidine, ar su ja eisite ir sportuoti, o galbūt nešiojate daug rūbų be petnešėlių arba atvira nugara? Būtent nuo to priklauso ir pasirinkimas. 

Atrinkome 5 populiariausius liemenėlių tipus:

 • Braletė. Tai liemenėlė neturinti lankelių, pakietinimų, o įprastai ir užsegimo, todėl yra užmaunama per galvą. Liemenėlė suteikia minimalų stabilumą, todėl turinčioms didelę krūtinę toks modelis tikrai nebus tinkamas. Dėl savo patogumo ir laisvumo, tai įprastai laisvalaikiu nešiojama liemenėlė. 
 • Liemenėlė su paminkštinimu. Tai liemenėlė viduje turinti specialius paminkštinimus. Ji nepakelia krūtinės, tačiau suteikia jai gražią ir „pilną“ formą. Tinka turinčioms vidutinio arba didelio dydžio krūtinę. Jei paminkštinimai gali būti išimami, tai gali būti išeitis ir turint nevienodo dydžio krūtis. Tai tinkamas pasirinkimas kasdieniniam nešiojimui.
 • Push-up stiliaus liemenėlė. Tai krūtinę išryškinanti liemenėlė. Viduje esančios pagalvėlės vizualiai padidina krūtinę, suteikia jai putlumo. Puikiai tinka turinčioms nedidelę arba vidutinio dydžio krūtinę. Tokio tipo liemenėlė suteikia krūtinei apvalią formą, todėl labai gražiai atrodo po įvairaus tipo drabužiais. Tiks tiek kasdieniam nešiojimui, tiek po vakarine suknele. 
 • Liemenėlė be petnešėlių. Puikus pasirinkimas mėgstančioms dėvėti rūbus be petnešėlių. Tokios liemenėlės būna įvairių tipų, tiek push-up stiliaus, tiek su paminkštinimais ar visai be jų. 
 • Pilnai arba ¾ krūtinę dengianti liemenėlė. Liemenėlės su ¾ krūtinę dengiančiais kaušeliais yra vienos populiariausių. Tai stabiliai krūtinę prilaikanti liemenėlė, kuri tinka turint tiek mažą, tiek didelę krūtinę. Tuo tarpu pilnai dengiančios dar stabiliau ir stipriau prilaiko, todėl yra taip pamėgtos turinčių didesnę krūtinę. Abu tipai puikiai tinka kasdieniniam nešiojimui.

Liemenėlės priežiūra

Svarbu ne tik pasirinkti tinkamo dydžio, formos ir stiliaus liemenėlę, tačiau ir kruopščiai ją prižiūrėti. To nepadarius, net ir geriausios kokybės, tobulai prie odos priglundanti liemenėlė, labai greitai praras savo formą, petnešėlės bei juosta išsitampys, o spalva nubluks. 

Naudingų patarimų apie priežiūrą galite rasti straipsnyje – kaip skalbti liemenėlę. Jei daugiausia jūsų garderobe yra balto apatinio trikotažo, kuris nuo dažno skalbimo jau yra praradęs savo spalvą, pravers ir žinios apie tai kaip balinti liemenėlę. 

Renkantis nepamirškite atsižvelgti į tris pagrindinius dalykus: patogumą, kūno sudėjimą ir dažniausiai dėvimus rūbus. Net ir pasirinkus tinkamą dydį, tačiau neatsižvelgus į šiuos dalykus, su liemenėle nesijausite patogiai.

Parengta pagal informaciją iš pigu.lt

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2019-07-08
Liemenėlių medžiaga yra plona, elastinga ir maloni dėvėti, tačiau būtent todėl ji taip pat labai j...
2019-07-08
Turbūt kiekviena moteris yra susidūrusi su tokia situacija, kada dar visai nauja, sniego baltumo l...
2021-12-11
Aukštos kokybės liemenėlės, kelnaitės, pėdkelnės ar formuojantys apatiniai gali pareikalauti nemaž...
Prekės su nuolaida Visos prekės
Romantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaron..
€3499€3930
Jausmingas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelniai..
€3999€5036
Jausmingas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelniai..
€3999€5036
Viliojantis bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelnia..
€4199€5166
Viliojantis bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelnia..
€4199€5166
Elegantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaro..
€4199€5166
Elegantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaro..
€4199€5166
Elegantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaro..
€4199€5166