Kaip skalbti liemenėles?

Kaip skalbti liemenėles?
Publikuota 2019-07-08 Skaitė 130

Liemenėlių medžiaga yra plona, elastinga ir maloni dėvėti, tačiau būtent todėl ji taip pat labai jautri skalbimui aukštoje temperatūroje, gręžimui ir automatiniam džiovinimui. Netinkamai prižiūrint šį apatinį trikotažą susigadins ne tik medžiaga, bet ir pakis liemenėlės forma, todėl patogumą ir tobulą prigludimą galėsite pamiršti. Kokių klaidų nedaryti ir kaip skalbti: rankomis ar visgi skalbimo mašinoje, plačiau straipsnyje. 

Kaip dažnai skalbti?

Liemenėles rekomenduojama skalbti po 3 nešiojimų. Jei kas 3 dienas skalbti neturite laiko, tuomet pasirinkite konkrečią savaitės dieną šiam darbui, taip galėsite vienu metu išskalbti visą susikaupusį apatinį trikotažą. Kaip skalbti apatinius ir kokiems audiniams skirti ypatingą dėmesį, plačiau galite sužinoti kitame mūsų straipsnyje.

Dažnai keisti liemenėlės rekomenduojama ir ne tik dėl higienos sumetimų. Ilgai nešiojant vieną ir tą pačią liemenėlę, keičiasi jos forma, greičiau išsitampo gumelės. Net jei ir po vieno nešiojimo liemenėlės neskalbsite, sekančią dieną vilkitės kitą, taip ji turės laiko grįžti į savo formą. 

Jei daugiausiai garderobe turite baltų liemenėlių, o po skalbimo mašinoje jos prarado savo spalvą, dar nenusiminkite ir neskubėkite jų išmesti. Paskaitykite apie veiksmingiausius ir greičiausius būdus kaip balinti liemenėlę. 

Skalbimas rankomis

Visai nesvarbu ar jūsų garderobe daugiau paprastų medvilninių ar prabangių, nėriniais ir karoliukais puoštų liemenėlių, skalbimas rankomis tai geriausias skalbimo būdas norint patausoti apatinį trikotažą. Nors iš pradžių toks plovimo būdas gali pasirodyti itin nepatrauklus, išties išskalbti liemenelė rankomis yra labai paprasta. 

4 skalbimo rankomis žingsniai:

  1. Apžiūrėkite ar ant liemenėlės nėra prakaito dėmių, jei jų randate, prieš plaudami, ištepkite jas specialia priemone. Būkite labai atidūs rinkdamiesi priemones, jos turėtų tikti jautriems audiniams, būti be chloro ir alkoholio. Jei liemenelė yra ypač jautraus audinio, galite plovimui naudoti ir paprastą vaikišką šampūną. 
  2. Pripilkite į dubenį vos šilto vandens ir tinkamą kiekį ploviklio. Įmerkite liemenėlę į vandenį ir palikite 5-10 minučių. 
  3. Skirkite daugiau dėmesio petnešėlėms ir sričiai ties lankeliais. Petnešėlių jokiu būdu netemkite. Geriausia nešvarumus pašalinti pasitelkiant švelnų šepetėlį. 
  4. Išpilkite muiluotą vandenį, pripildykite indą švaraus šilto vandens ir išskalaukite jame liemenėlę. Skalauti turėtumėte tol, kol vanduo nebebus muilinas. 
  5. Jokiu būdu negręžkite. Gerai sugeriančiu rankšluosčiu nuspauskite vandens perteklių, tuomet paklokite švarų sausą rankšluostį ir ant jo patieskite liemenėlę išdžiūti. 

Skalbimas mašinoje

Nors labai jautriems audiniams šis būdas ir netinka, yra liemenėlių, kurias, pasitelkus į pagalbą specialius skalbimo maišelius, galima skalbti ir mašinoje.

Skalbimo mašinoje žingsniai:

  1. Užsekite liemenėlės kabliukus.
  2. Įdėkite liemenėlę į skalbimo maišelį. Jei apatinis trikotažas yra ne vienspalvis, tuomet skalbiant patariame naudoti specialias skalbimo servetėles, kurios apsaugo audinį nuo nusidažymo. 
  3. Skalbkite naudodami priemones skirtas jautriems audiniams ir pasirinkite lengvą programą su mažai apsukų ir žema temperatūra. Taip pat neperkraukite skalbimo mašinos kitais drabužiais, kitaip liemenėlė skalbimo metu bus labai spaudžiama ir praras savo formą. 
  4. Jokiu būdu nedžiovinkite liemenėlės džiovyklėje. Kaip ir skalbiant rankomis, patieskite gerai sugeriantį rankšluostį, ant jo padėkite liemenėlę ir leiskite jai išdžiūti natūraliai. 

Renkantis tinkamiausią skalbimo būdą visuomet pirmiausia vadovaukitės gamintojo nurodymais. Vis tik, geriausias skalbimo būdas tausojantis liemenėlę yra skalbimas rankomis. Tačiau, jei to daryti nenorite, o liemenėlės sudėtis leidžia ją skalbti mašinoje, tuomet bent jau pasirūpinkite specialiais skalbimo maišeliais ir servetėlėmis apsaugančiomis nuo nusidažymo. Nepamirškite pasirinkti ir tinkamo skalbimo mašinos režimo. Jei net ir kruopščiai prižiūrint ir laikantis patarimų liemenėlė vis tiek greitai išsitampo ir praranda savo formą, įsitikinkite ar tikrai pasirenkate tinkamą liemenėlės dydį ir formą.

Parnegta pagal informaciją iš Pigu.lt

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2019-07-08
Turbūt kiekviena moteris yra susidūrusi su tokia situacija, kada dar visai nauja, sniego baltumo l...
2019-07-08
Ar žinojote, kad netinkama liemenėlė ne tik neprilaiko krūtinės, tačiau gali sukelti ir nugaros, p...
2021-12-11
Aukštos kokybės liemenėlės, kelnaitės, pėdkelnės ar formuojantys apatiniai gali pareikalauti nemaž...
Prekės su nuolaida Visos prekės
Romantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaron..
€3499€3930
Jausmingas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelniai..
€3999€5036
Jausmingas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelniai..
€3999€5036
Viliojantis bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelnia..
€4199€5166
Viliojantis bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelnia..
€4199€5166
Elegantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaro..
€4199€5166
Elegantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaro..
€4199€5166
Elegantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaro..
€4199€5166