Kaip skalbti apatinius?

Kaip skalbti apatinius?
Publikuota 2021-12-11 Skaitė 110

Aukštos kokybės liemenėlės, kelnaitės, pėdkelnės ar formuojantys apatiniai gali pareikalauti nemažų investicijų, todėl suprantama, kad norisi juos išlaikyti taip gerai atrodančius kuo ilgesnį laiką. Netinkamai prižiūrint, apatiniai gali greitai išsitampyti, prarasti formą ar spalvą, todėl ypač svarbu žinoti kaip teisingai juos skalbti ir kokių klaidų nedaryti.

Pagrindinės skalbimo taisyklės 

Bet kokie apatiniai ilgiau nepraras savo išvaizdos laikantis kelių paprastų taisyklių:
  • Aukštai temperatūrai lepius audinius plaukite rankomis šaltame arba šiltame vandenyje;
  • Niekada negręžkite apatinių juos sukdami. Vandenį nuspauskite tam naudodami gerai sugeriantį rankšluostį;
  • Nenaudokite labai stiprių cheminių priemonių, rinkitės tik specialias, jautriems audiniams skirtas priemones;
  • Skalbiant mašinoje visuomet naudokite specialų maišelį apatiniams; 
  • Rūšiuokite skalbiamus rūbus. Niekada neskalbkite jautresnio audinio apatinių kartu šiurkštesnės medžiagos daiktais, pvz. rankšluosčiais, patalyne ar džinsais; 
  • Neperkraukite skalbimo mašinos ir skalbinių maišelio drabužiais, kitaip apatiniai prastai išsiplaus arba juos deformuos kiti rūbai. 
  • Apatiniams džiovinti nenaudokite džiovyklės, o leiskite išdžiūti natūraliai.

Formuojantys apatiniai

Formuojančių apatinių sudėtis skiriasi priklausomai nuo gamintojo, tačiau, kad ir kokios medžiagos, viskozės, šilko ar medvilnės, juose daugiau būtų, aukšta temperatūra jiems ypač kenkia. Netinkamai išskalbus jie gali susitraukti arba prarasti formavimo savybes. Geriausia juos skalbti rankomis, net jei ir etiketė esanti ant jų teigia priešingai. Taip galėsite būti tikri, kad apatiniais galėsite naudotis ilgesnį laiką. Jei vis tik skalbti rankomis nenorite, tuomet naudokite specialius skalbinių maišelius, jautriems audiniams skirtas priemones, kuriose nebūtų chloro ir rinkitės kuo švelnesnę skalbimo programą. Nepamirškite, kad tokių apatinių negalima džiovinti džiovyklėje. 

Liemenėlė

Tai bene jautriausias skalbimui apatinis trikotažas. Netinkama temperatūra, per didelės apsukos ar jautriems audiniams nepritaikytos priemonės gali negrįžtamai sugadinti liemenėlės medžiagą. Plačiau apie jų priežiūrą galite paskaityti straipsnyje: kaip skalbti liemenėles. Tačiau, net ir kruopšti priežiūra neužtikrina, kad dažnai vilkint ir skalbiant šviesios liemenėlės išlaikys savo spalvą. Jei jūsų taip mėgstama balta liemenėlė papilkėjo, neskubėkite jos išmesti, o prieš tai išbandykite veiksmingus būdus kaip balinti liemenėlę.

Kelnaitės

Visuomet pirmiausia vadovaukitės gamintojo nurodymais ant etiketės, tačiau nepamirškite įvertinti ir savo skalbimo mašinos funkcijų. Galbūt programa kuri naudoja gamintojo nurodytą 30 laipsnių temperatūrą, tuo pačiu skalbinius gręžia labai aukštomis apsukomis, tuomet reikia manualiniu būdu jas sumažinti. Jei kelnaitės labai plonos medžiagos ar puoštos nėriniais, tuomet nerizikuokite ir skalbkite jas tik rankomis. Nailonines arba šilkines kelnaites galite skalbti ir mašinoje, tik būtinai naudokite maišelį, kitaip nuo kitų rūbų medžiaga gali išsipešioti. Medvilnines kelnaites prižiūrėti paprasčiausia. Skalbkite tik su tos pačios spalvos rūbais ir nedžiovinkite džiovyklėje, kad nesusigadintų elastinė juostelė. Jei dauguma kelnaičių yra ne vienspalvės, tuomet pravers ir skalbimo servetėlės, kurios apsaugo rūbus nuo nusidažymo. 

Pėdkelnės

Jei naudojate ne vienkartines, o storesnes arba kompresines pėdkelnes – jas skalbkite tik rankomis. Pripildykite dubenį šalto arba drungno vandens, įpilkite priemonės ir švelniai paspaudykite pėdkelnes per visą jų ilgį. Palikite mirkti apie 30 minučių, tuomet perpilkite šaltu vandeniu ir nuspauskite vandenį pasinaudodami rankšluosčiu. 

Visuomet vadovaukitės gamintojo nurodymais, tačiau jei norite patausoti kai kuriuos puošnesnius apatinius, visuomet rinkitės skalbimą rankomis, net jei ir gamintojas nurodo kitaip. 

Parengta pagal informaciją iš Pigu.lt

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2019-07-08
Liemenėlių medžiaga yra plona, elastinga ir maloni dėvėti, tačiau būtent todėl ji taip pat labai j...
2019-07-08
Turbūt kiekviena moteris yra susidūrusi su tokia situacija, kada dar visai nauja, sniego baltumo l...
2019-07-08
Ar žinojote, kad netinkama liemenėlė ne tik neprilaiko krūtinės, tačiau gali sukelti ir nugaros, p...
Prekės su nuolaida Visos prekės
Romantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaron..
€3499€3930
Jausmingas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelniai..
€3999€5036
Jausmingas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelniai..
€3999€5036
Viliojantis bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelnia..
€4199€5166
Viliojantis bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais švelnia..
€4199€5166
Elegantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaro..
€4199€5166
Elegantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaro..
€4199€5166
Elegantiškas bodis su švelniais, šiek tiek elastingais kaušeliais &scaro..
€4199€5166